Jak usunąć komentarz z instagrama?

Jak usunąć komentarz z instagrama?

Na samym początku swojej działalności, media społecznościowe miały głównie charakter rozrywkowy. Jednak z czasem portale zyskały na popularności, a liczba użytkowników wzrosła niewyobrażalnie i zaczęto interesować się portalami społecznościowymi z nieco innej perspektywy – biznesowej.

Wielu przedsiębiorców zaczęło postrzegać media społecznościowe, jako kolejne narzędzie do komunikacji z klientami, budowania wizerunku wśród klientów, a nawet potencjalnych pracowników.

Social media pozwalają internautom na interakcję, poprzez zamieszczanie postów, komentowanie, wystawianie opinii. Postawiło to wiele nowych możliwości zarówno przed klientami, jak i przedsiębiorstwami. Klienci mogą teraz szybko i łatwo podzielić się swoją opinią o danej firmie lub produkcie z innymi, a także poznać i wymienić zdanie na konkretny temat. Natomiast przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się o opiniach swoich klientów i poznać ich potrzeby.

Instagram

Jednym z takich mediów społecznościowych, które pozwala firmom na interakcję z klientami jest Instagram. Instagram jest serwisem społecznościowym, na którym można umieszczać fotografie albo krótkie wideo, umożliwia także użytkownikom dodawanie komentarzy oraz wysyłanie prywatnych wiadomości. W tym serwisie bardzo popularne jest również zamieszczanie hasztagów, za pomocą których możemy wyszukać konkretne osoby, miejsca, przedmioty, produkty, bądź firmy.

Największe światowe firmy, czy też osoby publiczne mają na swoich kontach po kilkaset tysięcy, a nawet milionów obserwujących.

Przy dużych zasięgach na konto może spływać nawet kilkaset komentarzy dziennie, a to głównie one kreują naszą publiczną opinię. Co jednak w sytuacji, gdy zaczniemy być zasypywani negatywnymi komentarzami, które będą psuć nasze dobre imię w internecie. Tego typu sytuacje mogą być wywołane wieloma czynnikami, na przykład: niezadowolonymi klientami, nieuczciwą konkurencją, czy też hejterami którzy szerzą nienawiść w sieci.

W takich okolicznościach często jesteśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy.

Usuwanie treści z internetu

Usuwanie pojedynczych komentarzy z Instagrama, nie jest zbyt skomplikowane, iż wystarczy przesunąć w lewą stronę palcem po komentarzu, a następnie wcisnąć ikonę kosza na śmieci. Może stać się to uciążliwe, gdy będziemy musieli usunąć większą ilość komentarzy na raz. W tej sytuacji może okazać się bardzo przydatna usługa oferowana przez Guardem. Usługa polega na monitorowaniu internetu, w tym również social mediów, pod kątem wyszukiwania negatywnych opinii o firmie. Następnie za pomocą specjalnych narzędzi przystępujemy do usunięcia negatywnych opinii, krótko po tym jak zostaną udostępnione, nie pozwalając na ich upowszechnienie.

Up Next:

Jak usunąć komentarz z facebooka?

Jak usunąć komentarz z facebooka?